НАШЕ НЕЗАБУТНЄ МИНУЛЕ

НАШЕ НЕЗАБУТНЄ МИНУЛЕ

ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКІВ СЕЛА ПРИСВЯЧЕНО

«Вічна Вам слава, брати і діти мої.
Не судилося нам розцвісти у житті.
Все у нас було для цього:і земля добра,
і багатство, і люди трудящі та красиві.
Всім узяли, не вистачило тільки доброї волі.
Погубила нас нещаслива наша географія.
І невдала наша історія.»
Олександр Довженко

28 жовтня – день визволення України від фашистських загарбників. У роки Великої вітчизняної війни понад 600 жителів села Черкаська Лозова пішли на фронт. 334 із них не повернулися з поля бою додому. В центрі села у братській могилі поховано 176 бійців, які загинули , визволяючи село від фашистських загарбників. Серед них – Герой Радянського Союзу гвардії підполковник І.Л. Каспірович, який командував 35- м окремим танковим полком.А в 1967 році було відкрито монумент землякам, що загинули під час війни.

На базі історико-краєзнавчого музею працівниками сільського відділу культури було організовано показ документального фільму «Ночь в 641 день.» про страхіття війни, про окупацію міста Харкова, а також зроблено стенд під назвою «Фото – це мить життя » з фотографіями з військових архівів, як німецьких так і російських. Це документальні кадри з боїв на Харківщині, розповідь про війну у миттєвостях з життя бійців обох армій та мирного населення. Тяжко було побачити вулиці зруйнованого рідного для нас міста в воєнні роки. На цьому заході були присутні як діти так і люди різного віку. Ніхто не залишився байдужим і після фільму було проведено обговорення та розповіді про воєнні роки. Нам тяжко на таке було дивитись, а як то воно було тим, хто це пережив насправді ?

В бібліотеці організовано книжкову виставку «До 70-річччя визволення району від фашистських загарбників». Цікаві тематичні полиці до цієї виставки : «Прочитай книгу про війну», «Людина і зброя». У цьому році до бібліотеки надійшли нові надходження на цю тему. Сучасні автори написали багато цікавих книг про війну. Можна сказати, що ця тема невичерпна і незабутня. Не загоїлись ще рани в душах нашого населення, а молодь цікавиться минулим і не забуває гіркі сторінки нашої історії.


Кiлькiсть переглядiв: 113

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.