Три роки життя музею

Три роки життя музею

14 жовтня в селі Черкаська Лозова ще у 2011 році було засновано історико-краєзнавчий музей. Цей день мабуть, не дарма співпав з великим православним святом -Покрова Пресвятої Богородиці , а також днем українського козацтва.

Черкаськолозівська бібліотека-філія

Три роки – це дата і невелика, але за цей час проведена велика послідовна дослідницька робота , зібрано ще більше старовинних експонатів. Це і одяг, і глечики, і архівні документи, і рідкісні фото селян, і побутові речі та багато іншого і цікавого.

З допомогою активістів громади та начальника відділу культури і туризму ДРДА Гузенко В.С. і голови села Черкаська Лозова Шабалтас П.П., які розуміли важливість збереження української культурної спадщини села, так необхідної для сучасного розвитку наших дітей та молоді, було розпочато музейну справу.

Черкаськолозівська бібліотека-філія

Серед населення зміцнився авторитет краєзнавчого музею в селі. За це їм дуже велика подяка від селян та нащадків.

З цієї нагоди у Будинку культури села Черкаська Лозова, директор Москалець Г.В., було проведено зустріч , та святкові заходи. Вітання і нагородження грамотами активних членів історико – краєзнавчого гуртка. Показано фільми 2008 року із архіву музею про наше село та святкування 345-річчя заснування села . А також встановлення нового дуже рідкісного артефакту - оригінальної частини старої сталевої рещітки – огорожі першої церкви, збудованої в селі в 1886 році.

На святковому заході були присутні голова сільської ради Шабалтас П.П. та його заступник Домніч О.В., директор будинку культури Москалець Г.В., завідуюча бібліотекою Домніч О.М., члени краєзнавчого гуртка , гості . Місцевий поет Свічинська Л.Д. прочитала вірші –поздоровлення та вручила подяки за вагомий внесок в створенні краєзнавчого музею, за громадське подвижництво у відтворенні скарбів нашого народу активним членам краєзнавчого гуртка. Відділення поштового зв’язку в особі начальника Федоренко Л.В. подарували музею вишитий білим по білому рушник та «підзорник». Директор СБК Москалець Г.В. подарувала мікрохвильову піч, а завідуюча бібліотекою Домніч О.М. - стареньку гармошку, Лисенко В. подарувала ляльку-мотанку, яку вона зробила своїми руками. Поздоровлення приймав завідуючий музеєм - керівник краєзнавчого гуртка Гладкий В.М.

У другій частині бібліотекою було проведено літературний фуршет «Про страви козацькі». Предки ж наші були козаками, то й згадали про стародавні страви і не тільки згадали, а хазяйки й приготували їх. Накрили столи вишитими скатертями, прикрасили стародавнім посудом та квітами. Зварили капусняк, напекли пампушок з часником та пирогів, запекли , накрутили та нарізали сала, принесли мочених яблук та кавунів, порізали оселедець. Було й засолу різного на столі. А після частування ще й заспівали народних пісень. Метою заходу було розвиток інтересу до культурної спадщини свого народу, виховування почуття національної свідомості, любові до рідного краю. Харчу. Спільне споживання їжі з приводу свята посилює відчуття спільності людей і водночас підвищує значення цього заходу. А ще хотілося б нагадати, що ми живемо не для того, щоб їсти, а їмо для того, щоб жити.

Кiлькiсть переглядiв: 249

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.